Władze Miasta Torunia

Prezydent miasta

Michał Zaleski

Urodził się 14 lipca 1952 roku w Kamieniu koło Jabłonowa Pomorskiego. Jest absolwentem geografii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podyplomowych studiów organizacji i kierowania na Uniwersytecie Warszawskim. Przed ...

Czytaj więcej...

Zastępcy prezydenta

Zbigniew Fiderewicz

Zastępca prezydenta Torunia odpowiedzialny za ochronę zdrowia, oświatę, politykę socjalną, sport i rekreację, a także kulturę i ochronę zabytków, ewidencję działalności gospodarczej, wydawanie praw jazdy i rejestrację pojazdów samochodowych.

Ukończył ...

Czytaj więcej...

Rafał Pietrucień

Zastępca prezydenta Torunia (od 15.03.2007 r.) odpowiedzialny za inwestycje oraz inwestycje strategiczne, zagospodarowanie przestrzenne i rozwój Torunia oraz pozyskiwanie funduszy europejskich.

Z wykształcenia jest geografem - ukończył studia na ...

Czytaj więcej...

Skarbnik

Bolesław Tymolewski

Skarbnik miasta Torunia. Doświadczony ekonomista i znawca problematyki finansowej samorządu miejskiego. Funkcję skarbnika miasta pełnił w toruńskim samorządzie od 1 lipca 1997 r.

Urodzony w Oleśnicy w 1947 r. Z ...

Czytaj więcej...

Sekretarz

Alicja Kolańska

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na tymże Uniwersytecie ukończyła dwuletnie Podyplomowe Studium Socjologii Wsi na Wydziale Humanistycznym. Ponadto brała udział w wielu szkoleniach i ...

Czytaj więcej...