Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Spółka Akcyjna (TZMO SA) są polską firmą, która w ciągu kilkunastu lat z lokalnego przedsiębiorstwa zbudowała działającą na wielu rynkach grupę kapitałową. TZMO SA jest właścicielem 48 firm, w których zatrudnia ponad 7 300 osób.
TZMO SA swoje wyroby – bella, happy, matopat, seni, dr Max, eva natura, eva sun i kanion - sprzedaje w Unii Europejskiej, w Europie Środkowej i Wschodniej, w Afryce i na Dalekim Wschodzie. Wysoką jakość wyrobów potwierdzają: certyfikat ISO 9001, certyfikat GMP oraz znak CE na wyrobach (od roku 1997).
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. powstały w roku 1951.
Dynamiczny rozwój rozpoczął się w roku 1991 – po wykupieniu majątku przedsiębiorstwa państwowego przez stworzoną przez pracowników i przedstawicieli środowiska medycznego i uniwersyteckiego spółkę akcyjną. Nowoczesne fabryki i Centra Logistyczne TZMO SA – w Rosji, na Ukrainie, w Indiach i w Niemczech – to przykłady największych wartościowo inwestycji polskiego kapitału w tych krajach. W roku 2001 Toruńskie Zakłady Materiały Opatrunkowe SA wybudowały od podstaw i otworzyły swój pierwszy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny MATOPAT. Szpital ten odpowiada najwyższym standardom europejskim i jest pierwszą i dotąd jedyną tego typu placówką w regionie. Szpital nie tylko świadczy usługi medyczne ale także pełni funkcję ośrodka badawczo-rozwojowego i centrum szkoleniowego. W marcu 2004 roku Szpital uzyskał certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z wymaganiami normy ISO 9001:2000 w p e ł n y m z a k r e s i e usług medycznych, włącznie z hospitalizacją.
W roku 2007 na terenie szpitala otwarta została nowowybudowana przychodnia specjalistyczna. Szpital Specjalistyczny Matopat zajął III miejsce w rankingu prywatnych placówek medycznych w Polsce opublikowanym w Tygodniku WPROST, w dniu 27 stycznia 2008 roku.
W roku 2001 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. uruchomiły w Łodzi, w roku 2004 – w Bydgoszczy i Krakowie – a w roku 2006 – w Szczecinie – Centra Usług Sterylizacji, świadczące usługi szpitalom i gabinetom regionów łódzkiego, bydgosko-toruńskiego i krakowskiego. Są to najnowocześniejsze sterylizatornie w Europie. Trwa proces dalszej rozbudowy sieci Centralnych Sterylizatorni.

W roku 2008 w Centrum Usług Sterylizacji w Bydgoszczy powstała pralnia, która świadczy usługi prania bielizny szpitalnej, w tym bielizny operacyjnej i noworodkowej, prania bielizny hotelowej, bielizny gastronomicznej, bielizny fasonowej, bielizny roboczej. Pralnia zaprojektowana jest zgodnie z wymaganiami higieniczno-sanitarnymi, z zachowaniem pełniej bariery oraz rozdzieleniem części brudnej pralni na szpitalną i hotelową. Wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia pralnicze dostępne na światowym rynku, w tym w pralnicę tunelową, spełniającą restrykcyjne wymagania higieniczno-sanitarne i posiadającą certyfikat Wyrobu Medycznego. W roku 2009 podobna placówka rozpocznie działalność w Łodzi.

Więcej informacji o Grupie TZMO SA i naszej ofercie znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej:

www.tzmo-global.com